KIDD

Informace i firmě KIDD

Britská společnost KiddFarmMachinery Ltd. se zabývá výrobou zemědělské techniky již od roku 1958, kdy byla založena ArchiemKiddem. Po více než půl století produkuje a dodává kvalitní zemědělské technologie. Od poloviny osmdesátých let, je základním kamenem jejího sortimentu neustále vylepšovaná modelová řada rozdružovačů a zastýlacích vozů. Tyto zastýlací vozy byly na přelomu století prodávány také pod obchodními značkami Kverneland a Taarup, neboť společnost KiddFarmMachinery, byla tou dobou součástí koncernu Kverneland. Od osamostatnění vyrábí stroje opět pod značkou Kidd.
V současné době je značka Kidd přímo zastoupena ve dvaceti pěti státech po celém světě, přičemž polovina produkce továrny je určena k exportu. Úspěch na zahraničních trzích je dán nejenom unikátními vlastnostmi produktů, ale především konstantní snahou vývojového oddělení Kiddu o jejich vylepšování.
Součástí sortimentu značky Kidd jsou korbové i bubnové univerzální rozdružovače sena a slámy. Pro obě dvě základní produktové řady jsou nabízeny také modely s integrovaným šrotovacím zařízením. Tyto multifunkční šrotovníky nalézají uplatnění v celé řadě zemědělských a speciálních aplikací. Slouží jako zastýlače pro dobytek, kde najdou uplatnění i při přípravě řezanky na krmení. Díky kompaktním rozměrům jsou vhodné k zastýlání ve stájích. Vysoká vzdálenost výhozu zaručuje, že se neztratí i při nastýlání volných ploch. Speciální nízké výfukové komíny umožňují také podestýlání v nízkých chlévech.

Od společnosti KIDD nabízíme:

Rozdružovače Kidd

 • Kidd 330
 • Kidd 814
 • Kidd 450TC
 • Kidd 807
 • Kidd 806
 • Kidd 300-850

Plošné mulčovače Kidd

Plošné mulčovače Kidd se sklopnými křídly slouží k mulčování zbytků plodin na poli, otevřených zatravněných ploch a úpravu lučních porostů.

Vlastnosti:
 •     Pro všechny nabízené šířky sečení možnost montáže do čelního i zadního tříbodového závěsu
 •     Možnost obousměrného provozu
 •     Žací ústrojí se vzájemně překrývají pro co nejlepší kvalitu sečení
 •     Mulčovací nože jsou pro zvýšení efektivity drcení umístěny nad žacími noži
 •     Nadrcená hmota vypadává v zadní části stroje

Zatloukače kůlů - řada HL

Stroj je dle specifikace vybaven kladivy o hmotnosti 120-250 kg. Uchycení kůlu není oproti řadě 340 řešeno třmenem, ale posuvnou deskou vybavenou gumovým nárazníkem, jehož účelem je redukovat otřep hlavy kůlu. Stroj je standardně vybaven uchycením na tříbodový závěs kategorie II. Zatloukač potřebuje ke svému bezproblémovému chodu jednosměrný hydraulický okruh o tlaku minimálně 150 barů a volnou „bezodporovou“ zpátečkou.

Zatloukače kůlů - řada 340

Stroj je dle specifikace vybaven kladivem o hmotnosti 200 kg, mechanicky nebo hydraulicky ovládaným přidržovacím třmenem, mechanicky vysouvanými opěrnými nožkami a mechanickým nebo hydraulickým otáčením v rozsahu 180°. Mechanické otáčení umožňuje tři polohy pod úhlem 0, 90 a 180°. Stroj je standardně vybaven uchycením na tříbodový závěs kategorie II. Zatloukač potřebuje ke svému bezproblémovému chodu jednosměrný hydraulický okruh o tlaku minimálně 150 barů a volnou „bezodporovou“ zpátečkou.

Odběr novinek

Přihlašte se k odběru novinek, akcí a slev na našich webových stránkách. Buďte tak vždy informováni dopředu.

Zemědělská, lesní a komunální technika

Své služby Vám internetový obchod ZDEKUP poprvé nabídl již v roce 2007. Od té doby rozšiřujeme sortiment a uděláme vše pro to, abyste v našem internetovém obchodě ZDEKUP nakupovali rádi. Jsme český internetový obchod se sortimentem převážně pro lesnictví, zemědělství, komunál, dům a zahradu.